Teknik, Taktik ve Kaleci
Aytekin Akay

Aytekin Akay

Kuzeyden

Teknik, Taktik ve Kaleci

01 Şubat 2021 - 06:47Bir teknik adamın bir takımı nereden alıp nerelere götürdüğüne bakmak isterseniz Trabzonspor iyi örnek. Avcı’dan önce yerlerde sürünen bir takım, şimdi içerde dışarda dimdik futbol oynuyor. 
Maç iki takım açısından sakatlıklarla başladı. Beşiktaş’ta Nsakala oyuna girdikten sonra sol kanadı etkili kullandı. Golü de onun ortasıyla buldular. Trabzonspor geri düşmesine rağmen oyundan düşmedi. Maçın tamamında sabırla oynayan, ‘yedim ama nasıl olsa atarım’ havasında bir Trabzonspor izledik. İlk devrede Nwkaeme ve Dijaniny, iki kanadı etkili kullandı. Baker’a atılan pas gol olsa Trabzonspor dengeli götürdüğü maçta ilk golü atan taraf olabilirdi. 
Devreye berabere girmek önemliydi. Belki galibiyetin habercisi o gol oldu. 
Bundan sonra bir galibiyet golü lazımdı. Bu golün mimarı da Nwkaeme oldu. Her iki golde de onun katkısı çok fazla. 
Trabzonspor hafta içi kupa alarak döndüğü İstanbul’dan bu kez galibiyetle döndü. Lig liderini devirdi ve ben de sizin aday olduğunuz yere adayım mesajı verdi. 
Beşiktaş’ı İstanbul’da devirmek kolay olmadı. 3 puan takımın ama futbolcu olarak Nwkaeme ve Uğurcan’ın. Her iki oyuncunun ekstra performansı Trabzonspor’u ligde zirve adayı yaptı.

YORUMLAR