Gençliğin aklını akıllı telefonlar aldı
sadullah Dervişoğlu

sadullah Dervişoğlu

Gençliğin aklını akıllı telefonlar aldı

02 Ağustos 2015 - 13:30

 

 Geçmişimizle her zaman övünen ve hangi ortamda olursa olsun  söz edildiği zaman   birden göğsümüz kabarı verir yüzümüze bir ferahlık gelir gelmesinede  o büyüklerimizin yaptıklarının yarısını biz yapabiliyormusunuz acaba.

 

Neydi bu gençliğin sorunu neden buralara kadar sürünüverdiler hadi biri cıktı  dedi ya arkadaş camiler bomboş Facebook alim kaynıyor.Bir İsraillinin kuruduğu sanal ortamda herkes hocalık taslarken camide  safda duracak cemaat yok  …..

 

Arkadaş kim ne yaptı bu gençliğe  özel tv ler bilgisayar internet ortamı derken şimdi herkesin cebinde iki üç liralık akıllı telefonlar gençliğin aklını almış  ne sohbet ne muhabbet ne anne baba saygısı büyüklere olan saygısızlık  dokunmaya söz söylemeye gelmiyorlar…

 

 Hani şu aklıma geliyor Rizeli eski vekili kimi sever kimi sevmez bilemem ama sevmesen de dinle dinleki birkaç kelime öğrenir tecrübe edersin belki..

 

 Yıl  1990 lı yılların başları o zamanlar  islamiyetin üzerine  dış güçler bir baskı  kurup gençler ile  eski nesil arasını kırıp insanları ikiye bölmek icin ellerinden geleni yapyorlardı. O zamanların   ön plana cıkan siyasi parti dindar isimlerden birisi Rizeli hemşeri vekilimiz şu acıklamalarda bulunuyordu. 1990 yılında hacca gitmiş ve orda  haç görevini eda etmek üzere bulunanlara  ve kameralar karşısında  ulusa da seslenerek aynen şu ifadeleri kullanmıştı sanki bu günleri o zamandan görür gibiydi şevki yılmaz ın konuşması şöyle başladı’ Ey Müslüman kardeşlerim kendimize gelelim    İslamiyet elden gidiyor cocuklarımızı kurtaralım gelecek te bu cocuklara böyle giderse bir söz geciremezsiniz. Cocuklarımızın beyin dağarcığına şimdiden islamiyeti aşılamamız  lazım .şimdi Avrupa bizi bölmek parcalamak icin artık silah kullanmıyor teknolaji ile vurmaya parcalamaya başladı.

     Bilgisayar evlere girmeye başladı internet ortamı bizim cocuklarımızın sonu olur  herkese düşen görev var eyy anne babalar  size sesleniyorum Allah rızası icin cocuklarımıza sahip cıkalım ‘diyor ve o  günlerde bu günkü ortamı görür gibiydi   ve her ortamda ailelere seslenip adeta yalvarıyordu. Bu konuşması kırk beş dakikalık bir kasetten  alıntıdır .o kasetinide   25 yıldır saklarım dinledkce  gençliğe bakıyorum sanki tek tek olacaklar beyan olmuş kendisine  evet o günlerden bu güne dair cırpınarak ailelere seslenen tek vekil diyebilirim sizlere  bu gün ki gençliğe bakıyorum  da   söylenecek  fazlada bir şey desekte  faydası yok gibi  her şey zamanın akışına bırakılmış  her kes kendi derdinde anneler cırpınırken  cocukları icin  bazı babalar cocukları icin yapacak pek bir  şeyleri kalmamış  iş işten geçmiş  bir cok genç psikolojik tedavi icin  doktorluk olmuş  uyuşturucu müptelasına kapılmış geri dönüşü zor bir yolda  ilerliyorlar.

  Soruyoruz eyy yetkililer neden şimdiye kadar uyuşturucuya yol verdiniz  şu anda  uyuşturucudan gözaltına alınanların yüzde doksanı serbest ceza yok polis gözaltına alıyor savcılık serbest bırakıyor. Neden   acaba   bir   cocuk canı cektiği icin tatlı caldığı gerekcesi ile  5 yıl ceza alırken  uyuşturucu tacirlerine neden ceza yok   bu vebal kimin anne babaların yüreği yanıyor kimse duymuyor  gençler ölüyor kimse görmüyor yazık bu gençliğe yazık coookkk yazıkkk…………

YORUMLAR