KKTC CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI..
  • Reklam
ALİ  KARACA

ALİ KARACA

KKTC CUMHURBAŞKANI MUSTAFA AKINCI..

16 Haziran 2020 - 18:52

 İhanetin adı Vatan olunca namus paçavra olur.
KKTC’nin hakkını koruyan ve savunan Türkiye’ye sürekli engel çıkaran Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’nin garantörlüğünü istemediğini açıkça dile getirdi.

    Üç tarafı denizlerle dört tarafı hain düşmanlarla çevrili Anavatanımızın himayesinde ki KTTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Kıbrıs'ta Türkiye'yi istemiyor? Hainleri dışarda çok aramaya gerek yok, omuz başımızda hemen burnumuzun dibinde birisi var. İkide bir papağan gibi ötüyor. Mustafa Akıncı sen Rum tohumumusun acaba,  gerçekten DNA çok merak ediyorum?

     KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, adada Türk askeri yerine İngiltere ve Yunanistan’nın da dahil olduğu ortak bir gücün Kıbrıs’ta konuşlanmasını teklif etti. Güney Kıbrıs ise Türkiye dışında üçüncü ülkelerden oluşacak bir teklife sıcak baktı Akıncı, daha önce de Kıbrıs Barış Harekatı’nı savaş olarak nitelendirmiş ayrıca Türkiye’nin bölgede ki varlığı Kırım tarzı ilhak olarak nitelendirmişti. Bu hain KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı denilen zat  pusulasını şaşırmış kör bir mayın gibi ortalıkta dolaşıyor ve ciddi anlamda da tehlike arz ediyor. Arkasında ki güç kim, yada kime güveniyor da nasıl bu şekilde cesaret bularak konuşabiliyor.

     KTTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Ther Guardian Gazetesi’nin "Kırım tarzı ilhak ihtimali" sorusunu "korkunç" diye yanıtlayan ve “Türkiye’nin kendi çıkarlarına aykırı” diye değerlendiren KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, kendi vizyonunun tümüyle farklı olduğunu savunmuştu. Akıncı, "İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım" dedi. Tayfur Sökmen, Fransız mandasına bağlı Hatay Devleti’nin 1939’da referandumla Türkiye’ye bağlanmasını kabul etmişti. Kıbrıs’ta federal çözümüne bir an önce varılması gerektiğini ifade eden Akıncı, "Acele etmemiz lazım. Bunca yıldan sonra bir dönüm noktasına, belirleyici bir ana geldik" dedi. Fransa Hatay'ı çok uzaklardan kumanda edecek burnunun dibinde ki Türkiye seyirci kalacaktı öyle mi? Tabi ki yapılan bir referandum Hatay şehrini Türiye'ye ihlak etmişti. Bu gafile birisi Türk milletinin kim olduğunu anlatsın. Kıbrıs tükürük mesafemiz kadar yakın bize İngiltere ve Yunanistan buraya müdahil olurken seyirci gibi izleyeceğiz öyle mi?

    Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ''Kıbrıslı Türkler laik, demokratik ve çoğulcu kimliğini korumak istiyor'' diye konuştu. Peki adada demokrasi yok mu seçimleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti mi koordine ediyor, yani sandığın iradesine mi saygı göstermiyor.  KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın "Kırım’ın ilhakı” gibi Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye bağlanmasının “korkunç" olacağı açıklamalarına siyaset dünyasından çok sayıda tepki gelmişti. Biz adada yani Kıbrıs'ta yaşımız itibarıyla korkunç olayları görmüş ve yaşamış birisiyiz, davetiye çıkarttığınız o Yunanistan ve destekçisi İngiltere sizi diri diri toplu mezarlara gömmüş ve ırzınıza geçmiş iken sizin onlardan medet ummanız hainliktir ve bir kimlik sorunudur. İhanetin adı vatan olunca namus paçavra olur söylemimden yola çıkarak bu gafilin ifadelerinin büyük bir ihanetten başka bir şey olmadığını Kıbrıslı Türkler bile anlayacaklardır.

    AKP Sözcüsü sayın Ömer Çelik, Twitter’dan yaptığı açıklamada, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yaptığı açıklamalarla Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletimize karşı yaptığı saygısızlıktan dolayı özür dilemelidir” demişti. Bence özür kelimesi çok hafif kalmıştır, çünkü yüce Türk milleti ile alay edilmiştir. MHP Lideri sayın Dr Devlet Bahçeli ise yaptığı yazılı açıklamada" 'Mustafa Akıncı’nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğünün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur'' ifadelerini kullanırken, çok doğru bir konuya parmak basmıştır. Kesinlikle bu adam bir dakika daha bile o görevde kalmamalı ve Rumları da daha fazla mutlu etmemelidir.  KKTC Başbakanı Ersin Tatar ise, “Sayın Akıncı’nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği, Rumların çok hoşuna giden demeçtir” dedi. Böyle bir ihanet söyleminden Kıbrıslı ve Yunanistanlı Rumlar çok hoşnut olmalılardır. Böyle kendilerinden birisini ilk defa belkide KKTC Cumhurbaşkanlığı koltuğunda görüyorlar.
    
    KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncının bu sözleri karşısında Adalı Rumlar sevinç çığlıkları atmıyorlarsa şaşırırız? Çünkü EOKA militanları gibi söylemlerde bulunan bir Cumhurbaşkanı hangi milletin temsilcisi olduğunu tarafıyla belli etmiştir. Dün gibi hatırladığımız Rum katliamlarının hatıraları hala gözümüzün önündedir. Büyük Devlet adamı ve KKTC kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş bütün bir ömrünü Rumlarla mücadele ederek geçirmiş yiğit bir kahramandır. Merhum Denktaş bu mücadelesini kime karşı vermiştir, Rum canilerin Türkleri birer birer katledildiğini ne çabuk unuttunuz. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, operasyona açık bir destek belirtmediği gibi, Kıbrıslı Türklere yönelik katliamlara son veren 1974 Barış Harekatı’nın da bir savaş olduğunu savundu.

    KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, akan su değil kandır  ''1974’te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Türk devletinin Suriye de ki operasyonuna Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce diyalog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir'' dedi. Böyle bir ihanet içerisinde olan gafil için yüce Türk milleti ve onun kadim Devleti gereğini yapmakla mükelleftir. Kıbrıs için kan vermiş can vermiş bütün şehitlerimizin ve hala hayatta olan gazilerimizin aziz hatıralarını kirleten bu meczuba gerekli ders verilmeli ve derhal görevden el çektirilmelidir.

   Ne yüce Türk milleti nede Kıbrıslı kandaşlarımız böyle bir hakareti hak edecek ne yapmışlardır. ''Ey Türk tire ve kendine gel.''

Ali KARACA
16.06.2020
İSTANBUL

YORUMLAR