Türk Ordusu Milletimizin Gözbebeğidir
  • Reklam
ALİ  KARACA

ALİ KARACA

Türk Ordusu Milletimizin Gözbebeğidir

02 Aralık 2020 - 07:44


    Türk Ordusu necip milletimizin göz bebeği ve peygamber ocağı dediği Silahlı Kuvvetleri diye tabir edilen gücüdür.

    Askerlik mesleği ve düzenli ordu geleneği Türklerin Orta - Asya'da ki ilk yaşantılarından itibaren var olan sistemlerinin başında gelen kurumudur..

   Büyük mütekkefir ve dava adamı milli şairimiz Yahya Kemal Beyatlı necip Türk milletinin Ordusunu şiirinin dizelerinde şöyle anlatmaktadır.

Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbi.
Senin uğrunda ölen ordu, budur ya Rabbi.
Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın.
Galip et, çünkü bu son ordusudur İslam'ın.

    Türk milleti İslam dairesine girdikten sonra adeta yüce Allah (C.C) Ordusu ve silahlı gücü olduklarını sadece büyük milli şairimiz Yahya Kemal Beyatlı ifade etmiyorlar. İbn-i Edib'in dünyanın ahir zaman üzerine adlı eserinde bir Kuts-i Hadis yazılıymış bu Hadise göre; Yüce Allah (C.C) ''Benim bir ordum vardır adını Türk koydum ve onları doğuya yerleştirdim. Bir kavme gazaplanırsam onları üzerine gönderirim'' ifadeleri bulunmaktadır.

     Zülkarneyn kısası ile de örtüşen bu söylemin muhatabı Türklerdir.  Şimdi CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın, Habertürk TV’de katıldığı programda, "Mandacılık" konuşulurken ''Cumhuriyet'' tarihinde Türk devletinin  Ordusu ilk kez ''Katar'' devletine satılmış ifadeleri büyük tartışma çıkardı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu sözler nedeniyle TCK 301. maddede düzenlenen ‘Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama suçundan soruşturma başlattı?

    Başsavcılık, Katıldığı bir TV programında Türk ordusu için satılmış diyen 27. dönem Mersin Milletvekili "Ali Mahir Başarır" hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca TCK’nın 301. maddesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Devletin askeri teşkilatını alenen aşağılama suçlarından resen soruşturma başlatılmıştır diye açıklama yaptı. Bu söylem üzerine büyük tartışmalar yaşandı ve hemen her kesimden kınamalar geldi. Siyasi eleştirileri Ordu üzerinden adı, sanı ve unvanı ne olursa olsun yıpratma politikalarına dönüştürmek kimsenin haddi değildir hakkıda değildir.

   Necip Türk milletinin küçük peygamber, Mehmetçik diye, tabir ettiği askeri ve Türk ordusu, Büyük Hun Devleti hükümdarı Mete Han tarafından kurulmuştur. Bu nedenle Mete Han'nın tahta çıkış tarihi olan M.Ö. 209 yılı, Türk Kara Kuvvetlerinin kuruluş tarihi nizamiyesi olarak kabul edilmektedir. Kökü bu kadar eskilere dayanan bir kurumsal yapıyı Ordumuzu küçük düşürmek ve aşağılayıcı söz sarf edenlerin amacı ülkemizde ki güvenlik güçlerine karşı yıpratma politikalarıdır. Bölücülük yapanlar ve terör örgütü PKK ağzıyla konuşanlar mutlaka yargı önünde hesaplarını vereceklerdir. Hiç bir zırh ve dokunulmazlık kimseyi ihanet odakları ile işbirliği gibi gaflete düşüremez o zaman devreye hem yüce Türk yargısı hem de milletimizin vicdanın sesi devreye girer.

     Kimse kusura bakmasın yüce Türk milletin göz bebeği olan Ordusuna ne hainler ne düşmanlarımız dil uzatamaz böyle emelleri olanlar mislisiyle cevabını alır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinin bir temsilcisi bu ifadeleri sarf etmesi daha da manidardır. Milli mücadele ve Kurtuluş savaşını gerçekleştiren Çanakkale, Dumlupınar, Büyük Taarruz ve Sakarya da destanlar yazan Ordu bu Ordudur. Türk Ordusu hakkında ahlak ve seviye yoksunu ifadeler kullanan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ı şiddetle ve esefle kınıyoruz. Türk Ordusu satılmış diyen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır şuursuz ve zehirli bir dil kullanmıştır. Bu zihniyete karşı en güçlü cevabı vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. 

    Kahraman Türk Ordusu’na ve aziz milletimize saygısızlık yapanları tarih hiç bir zaman af etmeyecektir. Siyasi provokasyonlarla Ordumuzun hedef almasına ve politik söylemlerin muhatabı olmasına yüce Türk milletinin fertleri olarak asla müsaade etmeyeceğiz, bu herkes tarafından böyle bilinmelidir. Ağzı olan konuşacağı yerde, Suriye de, Libya da ve Doğu Akdeniz’de güvenliğimiz ve necip Türk milleti için kahramanca mücadele eden Ordumuzla gurur duyalım ve onları destekleyelim.

Türk milleti kim vurur sana perçin
Dağı taşı yakarız kül ederiz bilesin..

Ali KARACA
01.12.2020
İSTANBUL

YORUMLAR