GELİŞİM FARKEDİLİYOR
Yusuf Ragıp Özgün

Yusuf Ragıp Özgün

GELİŞİM FARKEDİLİYOR

28 Kasım 2020 - 23:14

Futbolcular ile grup halinde veya bireysel yaptığı görüşmelerde, verdiği ropörtajlarda, basın toplantısında hep aynı şeyi söyledi Abdullah Avcı.
Öyle ki, taraftarlara uzatılan mikrofonlara söylenenler dahi aynı konu üzerine yoğunlaşıyor Takım savunması.
2018 yılından bu yana gol yemediği maç sayısı pek az olan Trabzonspor Abdullah Avcı’ nın gelişi ile üst üste 2 maçta gol yemedi ve 1-0 lık skorlar ile 6 puan topladı.
Bu iki maçın ilkinin izleyenlere acı verdiğini yazmıştık. Ankaragücü maçında ise ne yapmaya çalıştığını daha iyi bilen bir oyuncu grubu izledik. 
Göze çarpan bazı noktaları belirtmek gerekli. 
Örneğin;
Abdülkadir Ömür’ ün hareketliliği ve istekli oyunu,
Marlon un daha iyiye gidişi,
Abdülkadir Parmak – Lewis Baker’ ın orta sahada yumuşak kalışı.
Ön alanda yapılan rakip presi sonrası topun sıklıkla Uğurcan’ a gönderilmesi.
İstediklerini sahaya yansıtma konusunda futbolcularının hakkını teslim eden Avcı’ nın söylediklerinin nasıl akıllara kazındığı futbolcuların maç sonu ropörtajlarda görülebilir.
Bu zor geçiş döneminde alınan 2 kritik galibiyet zor elde edildi evet ama unutmamak gerekir ki yapbozlara önce köşelerden başlanır resmin ortaya çıkması zaman alır ve bir yapboz ilkinde zor yapılıyor olsa da tekrar edildikçe hız artar ve alınacak sonuç bilinir hale gelir.
iBu bağlamda, ilerleyen haftalarda da son iki maçtaki 11 lerde ısrar edileceğini düşünüyorum.
Pereira bu beklentinin dışına attı kendini, geçtiğimiz yıllarda çok daha fazla hakettiği kırmızı kart pozisyonları oldu ama bu defa sanki biraz geçmişin verdiği cesaret ile davrandı ve oyun dışı kaldı.
Attığı enfes gol için Baker’ı tebrik edelim. Takım olma ve birlikte oynayarak disiplinden ödün vermeden bir oyun oluşturma evresinde Trabzonspor.
Önce bu oyuna futbolcular alışacak, sonra izleyenler.. Rakibe kendi oyununu kabul ettiren bir takım olunduğunda başarı da gelecektir. 
Devre arasında takıma takviye beklediğimi belirteyim. Trondsen’ in ne zaman döneceğini bilemeyeceğimize göre direk 11 oyuncusu transferi yapılabilecek mi bilemiyorum ama Orta Sahaya kesinlikle sertliği artıracak takviye gerekiyor. 
Yıllar sonra ilk defa stoper tandemi ile ilgili sorunu çözmüş bir Trabzonspor var iken bu defa da hücum organizasyonlarında beklentinin altında bir takım izliyoruz. 
Tüm parçalar tamamlandığında bu sorun da ortadan kalkacak gibi görünüyor. 
Takıma ve Hocaya destek olunursa bu süreçler atlatılacaktır.