HOCAM BİLİR !
  • Reklam
Yusuf Ragıp Özgün

Yusuf Ragıp Özgün

HOCAM BİLİR !

14 Şubat 2021 - 08:56Süper Lig de 24.hafta sonunda oluşan puan durumu, son yıllarda benzerine pek rastlanmamış bir 17 hafta izleyeceğimizi gösterir cinsten.
Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe nin 48 Trabzonspor un 42 ve Alanyaspor un 41 puanda olduğu bir ilk 5 sıra söz konusu.
Bu 5 takım içerisinde ligin başından bu yana Teknik Direktör değişikliği yaşayan tek takım Trabzonspor.
Bu değişikliğin lig puan tablosuna nasıl yansıdığı tüm Türkiye nin malumu aslında ama gelin biz bu durumu biraz açalım.

Dramatik bir şekilde kaybedilen 2019-2020 sezonu şampiyonluğundan sonra alınan Türkiye kupası acı veren bir teselliydi belki.. Geçen yıl Trabzonsporlu taraftarlar arasında bir anket yapılsa ve aşağıdakilerden hangisine daha çok güvendikleri sorulsaydı,
Teknik Direktör ve ekibi (Ünal Karaman – Hüseyin Çimşir – Eddie Newton)
Uğurcan ve Defans Bloğu
Orta saha Bloğu
Ofans Bloğu
herhalde en yüksek oyu Ofans Bloğu alırdı belki ardından Orta saha veya Defans bloğundan azade Uğurcan gelebilirdi. Hepimiz biliyoruz ve hatırlıyoruz ki gönderiliş biçimi hafızalara kazınan ve Trabzonsporluluğundan zerre şüphe etmeyeceğimiz Ünal Karaman bile onca desteğe rağmen güven vermiyordu.
Özellikle öne geçtiği maçlarda en çok puan kaybeden takım, rakiplerinden uzak ara önde olarak Trabzonspordu ve bu durumun ilk sorumlusu hep kenar yönetim olarak görüldü.
Taraftar bilindik tabir ile Atan ve Tutanına güveniyordu.

Şimdi ise durum çok ama çok farklı.. şöyle ki;
Sosyal Medya hesabımda yaptığım ankette yukarıdaki soruyu sordum.
An itibariyle Trabzonspor da en çok hangisine güveniyorsunuz ?
Abdullah Avcı ve Ekibi (%72)
Uğurcan ve Defans Bloğu (%24)
Orta Saha Bloğu (%2)
Ofans Bloğu (%2)
Bakınız bu inanılmaz bir sonuç.. 
Bu sonuç taraftarın, imzayı attığı günden bu yana samimi ve şeffaf tutumlarıyla, takımın oyununu geliştirmesiyle, sırt çevrilmiş efsanelerine yüzünü dönmesiyle ve elde ettiği sonuçlar sonucunda ilk 8 haftada sadece 6 puan toplayabilmiş bir takımı zirve mücadelesine yeniden dahil etmesiyle Abdullah Avcı ya olan teslimiyetini göstermektedir.
Bu güveni taraftara verdiği gibi Yönetime de vermiş olmalı ki, katkı verecek transfer yapmanın güç olduğu ara transfer döneminde Berat – Bakasetas ve Yunus Mallı gibi isimleri hocanın oyuncu grubuna kattılar.
Henüz etkin rol almaya başlamayan Yunus Mallı yı ayırırsak Berat ve Bakasetas ın yıllardır Trabzonspor da forma giyiyormuş gibi oynamaları tamamiyle Abdullah Avcı nın yarattığı güven ve huzur ortamından kaynaklanıyor zannımca.
Trabzonspor taraftarını, Avcı ile oynanan 16 haftanın büyük kısmında işlerin yolunda gittiğini unutmadan, eleştirileri dozunu kaçırmamak şartıyla eksik etmeden, belkide kendilerine neyin yaklaştığını henüz farketmemiş olan ilk 3 sıradaki takımların farkına vardıklarında sergileyecekleri tavırlara karşı Kulübü, oyuncularını ve en önemlisi Hocasını korumaya davet ediyorum.
O zaman Onun ve oyuncu grubunun bu güveni boşa çıkarmayacağına inanıyorum.
Şu durumda bile halen rotasyonda kullanılabilecek ve verim elde edilebilecek oyuncu sayısı rakiplerine göre az olan Trabzonspor da Abdullah Avcı nın ekibinin bilimsel yöntemleri ile oyuncularını sakatlık ihtimallerini hesaplayarak riske etmeme gibi hiç te alışkın olmadığımız işler yaptığını görelim.
Başarı dileklerimizi iletelim kendilerine. 
Madem Kasketliler geri döndü, onların zamanında olduğu gibi tüm camia tek vücut olalım çünkü rakiplerin hepsi bunu çoktan yaptı bile.

YORUMLAR