Tümfed Başkanı Selami Aykut'tan Polis Haftası Mesajı

TÜMFED Başkanı Selami AYKUT Polis Haftası Dolayı ile Mesaj Yayınladı.

Tümfed Başkanı Selami Aykut'tan Polis Haftası Mesajı

TÜMFED Başkanı Selami AYKUT Polis Haftası Dolayı ile Mesaj Yayınladı.

Tümfed Başkanı Selami Aykut'tan Polis Haftası Mesajı
Editor: admin
07 Nisan 2024 - 18:49

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak,huzur ve asayişi temin etmek,suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. 

Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. 

Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır. 

Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. 

Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır. 

Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. 

Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye’de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır kuşkusuz. Bu nedenle ülkemizi bütün sıkıntılardan kurtarıp, güçlü, saygın bir ülke haline getirmek Hükümetimizin en temel görev ve hedefleri arasındadır. 

Böyle bir değerlendirme ülkemize, insanımıza büyük katkılar sağlayacağı gibi; devletimizin tüm kurumlarına polis Teşkilatımıza ve polisimize saygının ve güvenin artmasına da sebep olacaktır.

Polis Haftası'nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarı dileklerimi iletiyorum.

Başta İstanbul Emniyet Müdürü Zafer AKTAŞ birlikte 39 ilçe Emniyet Müdürlerimiz ve Tüm Polis teşkilatının #Halkımıza ve #Muhtarlarımıza  vermiş oldukları hizmet ve önemden dolayı Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu yönetim kurulu adına  teşekkür ediyor.

Türk Polis Teşkilatı'nın

179.Kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz 'Polis Haftası'nı kutluyoruz.

Selami Aykut
TÜMFED Genel Başkanı
#TümİstanbulMuhtarlarFedarasyonu

YORUMLAR