TRABZON ERİYOR
Zeki Gökçe

Zeki Gökçe

TRABZON ERİYOR

12 Aralık 2020 - 21:22

Trabzon şehri de Trabzonspor gibi erim eriyor.
Dünya kenti olarak da bilinen Trabzonspor ile Bize Her yer Trabzon sloganıyla da kıskanılan Trabzon Trabzonspor’la birlikte erim eriyor, kimsenin de umurunda değil.
Trabzonspor Kayserispor karşısında izlediğim Trabzonspor da 1 tane yıldızı hak eden bir futbolcu var mıydı ?
Bırakın yıldızı hak eden Trabzonspor formasını hak eden var mıydı?
Eskiden tüm Türkiye futbolcu Transfer yapmak için Trabzon’a gelerek karargah kurarlardı. Trabzonlu antrenörler Türkiye’nin her yerinde futbol takımı çalıştırırlardı. 
Trabzon basını Türkiye de bile söz sahibiydiler. 
Ya şimdi ?
Trabzon ismi yavaş yavaş değerini kaybediyor !
Neden acaba? 
Çünkü siyaset Trabzon da her yerde var artık. 
Siyasi menfaat yukarda yazdığım tüm değerlerin önüne geçerek insanları öyle bir etkilemiş ki herkes “dereyi geçene kadar a… ya dayı “diyerek işini yürütmeye çalışıyor!
Oysa Trabzon şehri bir marka olmuştu Trabzonspor sayesinde. 
Trabzonspor sayesinde bir çok isim de işini yürüterek öyle veya böyle bir koltuk kapınca sustu bazıları da köşeyi dönme veya işini görme vesilesiyle eğriye doğru demek zorunda veya da susmak zorunda.
Tüm bu olumsuzluklar varken, Trabzon şehrinde tek marka kalan Trabzonspor Kayserispor’u yense ne olurdu yenilse ne olurdu? 
Sadece, Trabzonspor yöneticileri günü kurtararak popilzmlerini devam ettireceklerdi. Günlük başarı peşinde koşmaktan Trabzon’un öz evlatları ya bulundukları yerlerde kaybolup gidiyorlar ya da şehri terk ederek gittikleri yerlerde giydikleri formaları için ter dökerek başarılarını sürdürüyorlar.
Trabzon siyasete gebe kaldığı sürece bazıları Trabzon adını kullanarak gününü kurtaracak. 
İşte bu şehrin büyük şehir belediye başkanlığını yapmış ve şehirde bile görülmeyen O. Fevzi Gümrükçü, koltuğu elinden gittikten sonra Trabzon için her hangi olumlu veya olumsuz bir kelimesi duyuluyor mu?
İşte bu duyarsızlardan dolayı Trabzonspor’la birlikte Trabzon şehir de her konuda erim eriyor, kimin umurunda acaba?