SOLAKLI VADİSİNDE ŞAMBREL RAFTİNG HEYECANI

Trabzon Uzungöl, Dernekpazarı, Çaykara ve Of Bölgesinde bulunan Solaklı Deresinde, Şambrel Rafting etkinliği düzenlenecek.

SOLAKLI VADİSİNDE ŞAMBREL RAFTİNG HEYECANI

Trabzon Uzungöl, Dernekpazarı, Çaykara ve Of Bölgesinde bulunan Solaklı Deresinde, Şambrel Rafting etkinliği düzenlenecek.

SOLAKLI VADİSİNDE ŞAMBREL RAFTİNG HEYECANI
Editor: admin
04 Eylül 2015 - 13:33

Şambreli kap, Raftingi yap! Sloganı ile duyurulan etkinlik, Rafting Antrenörü Eğitimci Güngör Saral ve bir grup amatör spor gönüllüsü (Fazlı Gözütok, Zafer Demirci, İshak Politoğlu ve Ali Rıza Köroğlu) tarafından organize edilmekte. Solaklı bölgesinde ilk defa düzenlenecek olan şambrel rafting etkinliğine katılımın yüksek olması bekleniyor.

Solaklı Vadisinin tanıtılması, gençlerin kötü alışkanlıkla yaklaşmaması, spor ve sosyal etkinliklere yönlendirilmesi amacı ile organize edilen Şambrel Raftingin, şartlara göre her yıl büyüyerek, yarışma haline getirilmesi ve Vadinin turizm potansiyelinin artırılması da amaçlanmaktadır. Konu hakkında bilgi aldığımız amatör etkinliği düzenleyen rafting gönüllüleri, Şambreli kap, Raftingi yap! Sloganı ile rafting ve su sporlarını seven, 16 yaşından büyük, sağlık problemi bulunmayan herkesi etnikliğe beklediklerini ifade ettiler. Emniyet, sağlık ve güvenlik için ilgili makamlara başvurulduğunu ve gerekli tedbirlerin alınacağını belirten gönüllüler, etkinliğe katılacakların yanlarında varsa can yeleği, uygun su kıyafeti ve şambrel getirmelerinin katılımı yükselteceğini belirttiler.,

Amatör olarak başlayacak olan etkinliğin, ileriki yıllarda Valilik, Kaymakamlıklar ve Belediyeler, İl-İlçe Gençlik ve Spor Müdürlükleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve ilgili spor kurum-kuruluşlarının destekleri ile birlikte daha kapsamlı devam ettirilmesi düşünülmektedir.

5 Eylül 2015 Cumartesi günü saat 13:00’da, Solaklı Vadisi Of Kirazgöl Mesire yerinden (Asma Köprü Yanından) başlayacak olan Şambrel Rafting Etkinliği, Of Kalyon Köprüsünde sona erecektir. Etkinliği düzenleyen gönüllüler, Solaklı Vadisinde ilk kez düzenlenecek olan Şambrel Rafting etkinliğine tüm halkımızın davetli olduğunu ifade ettiler. Solaklı Vadisi Şambrel Raftin! Şambreli kap, Raftingi yap!

 

 

YORUMLAR